Sık sorulan soruların cevaplarını görebilmek için lütfen aşağıdaki konu başlıklarını inceleyin.

CoolSculpting nedir? Daha fazla bilgi verebilir misiniz?

CoolSculpting bir devrim, cerrahi olmayan soğutma teknolojili prosedürüyle yağı belirgin ölçüde uzaklaştırır. Doktorunuz bu tedavi için uygun bir aday olup olmadığınızı belirleyecek ve sizin için en iyi tedavi planını çıkaracaktır.

CoolSculpting için uygun bir aday mıyım?

CoolSculpting, obez insanlar için kilo kaybetme yöntemi veya liposuction gibi cerrahi yöntemler yerine kullanılan bir çözüm değildir. Belirli bölgelerinde yağ fazlalığı olan adaylar için uygundur. Doktorunuz sizi muayene ederek tedavinin sizin için uygun olup olmadığına karar verecektir.

Tedavi ne kadar sürer?

Muayene sırasında doktorunuz tedavi planınızı oluşturarak kaç tedavi gerektiğini söyleyecektir. Tipik bir tedavi 1 – 3 saat kadar sürmektedir.

CoolSculpting güvenli midir? Ağrılı mıdır? Yan etkileri var mıdır?

FDA onaylı CoolSculpting kalça ve basendeki fazlalıklar, karın, göbek, sırt ve bacak için güvenli ve etkili bir yöntemdir. Tedavi sonrası minimale yakın iyileşme süreci vardır ve hastalar geçici olarak ağrı ve rahatsızlık hissederler. Yan etkiler olarak kızarıklık, uyuşma, morarma, ağrı ve kramplar görülebilir. Uyuşukluk birkaç hafta sürebilir. Doktorunuz tedavi sırası ve sonrasında neler hissedeceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir.

CoolSculpting ne kadar tutar? Kaç tedaviye ihtiyacım vardır?

CoolSculpting tedavi fiyatı yapılan bölgeye, tedavi sayısına ve nihai hedefinize göre değişiklik gösterir. Doktorunuz tutarı hesaplamak için sizi değerlendirecektir. Tek bir uygulamadan sonra dahi fazla yağlarınızda belirgin ölçüde kayıp gözlemleyeceksiniz, fakat ek tedavilerle daha fazla incelebilirsiniz.

Tedavi sırasında ne olur?

Doktorunuz ve sorumlu kişi öncelikle tedavi edilecek bölgeleri işaretler. Cihazın aplikatörü işaretli bölgeye yerleştirilir. Cihaz vakum uygulayarak bölgeyi soğutucu paneller arasına çeker. Soğumayla birlikte sert bir çekme ve basınç hissedersiniz. Tedavi bir saat sürer.

Ne hissettirir?

Soğutmanın başladığı ilk dakikalarda basınç ve yoğun bir soğukluk hissedersiniz. Bu kısa sürede yok olacaktır. Birçok insan tedavi sırasında kitap okuyabilir, laptopuna bakabilir veya kestirebilir.

Tedaviden sonra normal aktivitelerime dönebilir miyim?

Evet dönebilirsiniz. Prosedür cerrahi bir operasyon değildir, dolayısıyla hızla normal aktivitelerinize dönebilirsiniz. Bazı hastalarda kızarıklık, hafif morarma, uyuşukluk olabilir ve rahatsızlık hissedebilirler, fakat bunlar geçicidir ve tamamen iyileşecektir. Genellikle hastalar hemen tedavi sonrası işlerine dönebilmektedirler.

Sonuçları ne zaman görürüm?

Tedavi sonrasında üçüncü haftada sonuçları görmeye başlarsınız, en belirgin sonuçları ise iki ay içerisinde görürsünüz. Fakat ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması 4-6 ay sürecektir.

Özel bir takviye almalı mıyım veya sıkı bir diyet ve egzersiz programına girmeli miyim?

Özel bir takviyeye veya ilaçlara ihtiyaç yoktur ve diyet ve egzersiz uygulamakta zorunlu değilsiniz. Hastalar tedavi sonrası genellikle kendilerine dikkat etmeye özen gösterirler, çünkü kendilerini daha motive hissederler ve yeni bir başlangıç yaparlar.

Sonuçlar kalıcı mıdır?

CoolSculpting tedavisi olduğunuzda, etkilenmiş yağ hücreleri elimine olacaktır. Kilonuzu koruduğunuz sürece sonuçlar kalıcı olacaktır.

Sonuçlarım ne olacak?

Tedavi edilen bölgedeki yağda belirgin bir azalma olur. İlk tedaviye ek olarak aynı bölgeye ikinci kez tedavi uygulandığında yağ azalmasında artış olur. Bazı hastalar tek tedavinin yeterli olduğunu söylemektedirler. Siz ve doktorunuz tedavi planını oluşturarak, sizin için gerekli olan tedavi sayısını belirleyeceksiniz.